Jiří Hýbek

O mně

Podnikatel, vývojář a softwarový architekt. CEO a co-founder start-upu Adapptio.

Jmenuji se Jiří Hýbek, pocházím z Jindřichova Hradce a momentálně žiji v Praze.

Jsem spoluzakladatelem a CEO start-upu Adapptio, ve kterém pomáháme firmám a vývojářům vyvíjet webové aplikace až 10x rychleji a levněji.

Před tím jsem se věnoval návrhu a implementaci distribuovaných systémů a cloudových služeb. A to jak návrhu architektury, tak vývoji back-endu (zejména mikroslužeb) a front-endu. Dále jsem se zabýval infrastrukturou založenou převážně na Kubernetes a činnostmi spojenými s dev-ops. To vše v rámci budování škálovatelné IoT platformy Hexio.

Jsem spoluzakladatelem webového studia Webarts, pod jehož hlavičkou jsem realizoval přes více jak 30 webových stránek a aplikací. Dále jsem spoluzakladatelem skupiny podnikatelů Cryonix Innovations, která aktuálně působí převážně jako poskytovatel připojení k internetu v Písku. V obou organizacích již nejsem aktivní a na plno se věnuji budování Adapptia.

Programování jsem se začal věnovat v 10ti letech. Tenkrát jsme doma měli ve sbírce 8bitový počítač Didaktik Gama (ZX Spectrum). Jazyk Basic 48 jsem pochopil kupodivu docela rychle a začal jsem tvořit své první „aplikace“.

Během základní školy jsem se dostal k Pascalu, C++ a nakonec PHP s MySQL, kde začala má kariéra webového vývojáře. V 15ti letech jsem přilnul k Photoshopu a začal se učit základům grafického designu. Mezitím jsem stihl sprovoznit svůj první Linuxový server.

Absolvoval jsem Střední průmyslovou školu v Písku, obor programátor, správce sítě. V roce 2009 jsem se dostal do celostátního kola SOČ s projektem umělé inteligence a získal zvláštní cenu Ústavu informatiky Akademie věd ČR.

Dva dny po 18. narozeninách jsem si založil živnost a začal podnikat při studiu. Po maturitě jsem se do podnikáni pustil naplno.

Baví mě oblast herního vývoje a designu. Stále se rád učím novým věcem a rozvíjím svůj talent.

Také příspívám do open-source komunity, prohlédnětě si můj profil na GitHubu.